Яніна Пруденко

Мистецтвознавець, куратор, культурний аналітик

Закінчила філософський факультет, аспірантуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кандидат філософських наук. Доцент та докторант кафедри культурології НПУ імені М. П. Драгоманова. Дослідник медіа-мистецтва, куратор подій у сфері медіа-мистецтва.

Читає публічні лекції з історії і теорії українського медіа-мистецтва (Україна, Росія, Грузія, Польща, Чехія). Автор статей з історії і теорії медіа-мистецва (українською, російською, англійською, польською, чеською мовами). Ініціює та організує лекції іноземних дослідників медіа-мистецтва в Україні.

У 2003–2004 роках була куратором Міжнародного студентського фестивалю аматорів «Свій» (ЦСМ ДАХ). З 2010 року проводить лекторій та скринінги «Криві дзеркала — живі картини: історія українського відео-арту в словах і рухомих картинках» спільно з Фундацією ЦСМ. З 2009 року співпрацює з Відкритим архівом українського медіа-мистецтва. Була куратором Форуму медіа-мистецтва «Україна нових медіа» (в рамках конкурсу МУХі–2011); куратором художньої школи з медіа-мистецтва «Нова художня школа: медіа-арт для практиків».